POSTER

“Місто в якому не ходять гроші” (93 хв)

Жанр: Драма, пригоди, гостосюжетний трилер, фантасмагорія.
За мотивами однойменної повісті Андрія Кузьменко (Кузьма Скрябін)

Рік виходу: 2018
Країна: Україна

 

Головна героїня – Аліса, і на її долю випадає небезпечна мандрівка в особливу “країну чудес”.

Аліса переживає один із найтяжчих періодів свого життя. Пролежавши без сну цілу ніч, вона змушує себе піднятись і  знаходить якийсь квиток на потяг на своє прізвище. Походження квитка невідоме, вказана в ньому станція – теж. Але Аліса вирішує, що це знак і можна спробувати бодай розвіятись.

Алісину станцію призначення ніхто не знає. Але змучена дівчина на це не зважає – вона займає своє місце і відключається. І спить, доки її різко не будить провідниця і оголошує, що коли Аліса хоче їхати далі, вона мусить вийти і купити квиток. Але це виявляється неможливим – у місті, куди прибула Аліса, гроші не ходять. Потяг йде, а Аліса залишається сам-на-сам із дивакуватим касиром, який вимагає розрахуватись за квиток, пробігши 30 разів навколо станції. Касир не є винятком – викликаний наряд поліції також змушує її бігати, а таксист жадає, щоб вона на одній нозі стрибала через калюжі... Штрафи, проїзд, товари, послуги – за все можна розплатитися тільки призначеною послугою або дією. А розмір платні залежить від моральних переконань замовника. 

У готелі чуйний консьєрж розтлумачує Алісі, у чому річ: багато років тому тут було створено закриту зону, зону відчуження, яку охороняють спецпризначенці. Тут збережено систему тотального контролю та повного управління. Виселені сюди громадяни виробили свою схему взаєморозрахунків – замість купюр вони платили власними діями, зусиллями, репутацією, нервами, часом. Майже нікому не вдавалося уникнути розплати, але мало хто намагався, а декому це навіть подобалось. І головне – вибратися звідси неможливо.

Аліса вирішує не здаватись і починає боротися за виживання. Випадково вона опиняється в одній компанії з сином мера на прізвисько Лєший, і вони зацікавлюються один одним. Він розповідає їй про те, як влаштоване життя в місті, які діють схеми і взаємини. Аліса шокована. Доки вони розмовляють, у компанії спалахує п’яний конфлікт. Один із приятелів намагається вбити Лєшого і зґвалтувати Алісу. Захищаючись, Аліса вбиває нападника і рятує хлопця. Після щасливого порятунку хлопець привозить Алісу до себе додому і знайомить її з батьком – мером міста. Обоє розраховують, що той допоможе дівчині.

Та вранці Лєший не знаходить Алісу вдома і після бурхливої розмови з батьком усвідомлює, що фактично підставив її – Алісу вивезли до закритої клініки, і їй загрожує смертельна небезпека. Щоб врятувати дівчину, він вдає байдужого, а тим часом продумує план, як її врятувати. 

У клініці проводять моторошну операцію – у жертви забирають життєвий час і здоров’я, щоб віддати їх іншій особі. Зазвичай мешканці міста роблять це добровільно – якщо їм потрібно щось вагоме від керівництва зони. Але Аліса – небезпечний елемент, який може все зруйнувати.